D-aluesarjojen Itä-Länsi 2019

Tervetuloa Etelän D-aluesarjojen Itä-Länsi Otteluihin Vihtiin 17.8.2019

 

 Aikataulu:

 

 Klo 10:00   D-pojat pelisarja

 Klo 12:00   D-pojat kilpasarja

 

 Klo 14:00   D-tytöt kilpasarja

 Klo16:00   D-tytöt pelisarja

 

Pelaajia ja valmentajia pyydetään saapumaan paikalle 1.5 h ennen ottelun alkua.

Joukkueiden kokoontuminen: Portista sisään ja vasemman puoleisen katsomon seinässä on joukkueen nimellä varustettu kyltti, jonka alle kokoonnutaan. 

Mukaan omat pelivarusteet (kypärä, maila, räpylä, juomapullo, nimilappu jos on, pitkähihainen aluspaita ja pelihousut) Peliliivi/housut on järjestäjän puolesta.

Kaikille otteluille on varattu 2h aikaa, mikäli ottelu venyy yli ajan, seuraavien pelien aloitusta siirretään

Kaikki ottelut pelataan  säännöillä (3+3+k), tasoittava jakso pelataan.

Pysäköinti Hiidenkirnussa tapahtuu uimahallin viereisillä parkkialueilla. Myös uimahallin takana parkkialue. Huomioikaa, että uimahallin parkkipaikalta kentälle vievä tie on huoltotie!

 

Kentän osoite: Hiidenvedentie 3, 03100 Nummela

Kioski avoinna, ei korttimaksua

 

Tervetuloa!

 

Yhteyshenkilöt pelipäivän aikana

Sirpa Silventoinen 050-5757907, Kai Lehtiranta 0400-905250

 

 

 

 

D-POJAT PELISARJA

ITÄ:Sisu Oksanen, Eero Rintamäki (Espoo) Roope Lukander, Jami Laine (KPL) Juho Saarvo, Hermanni Niemelä (Kepe Sininen) Robert Sepling (Tahko Brown) Eino Vesanen (Kepe Valkoinen) Eino Puro,  Juho Aalto (Kipe06) Eero Karppinen, Kokko-Ilmari Untamala (Roihu)  Oskari Keisu (ViPa)

Pj:t Lauri Lepistö (Roihu) ja Joonas Toivonen (ViPa)

 

LÄNSI: Roni Onnela, Eetu Kula, Jussi Saarni (PöU,) Johannes Kulmala (LP)  Aleksi Vedenpää, Viljami Seestie (HuVe) Kalle Lehtinen, Oula Tanttu (Paukku) Santeri Linden (RP-67)Niilo Vesalainen (PaiPe) Miika Kinos (JoKo) Veeti Vehmas (Manse) Aaro Kantonen (TuPe)

Pj:t Paavo Kallio ja Lauri Kallio (PöU)

 

D-POJAT KILPASARJA

ITÄ: Lauri Saaristo, Veeti Korhonen, Carlo Toivari (KPL) Eeli Levanen, Luka Laaksonen, Väinö Penttilä (LMV) Joona Seppälä, Toma Heikkilä, Aatu Hettula (Espoo) Vili Rantanen, Miko Skarin, Roope Puittinen (Tahko)

Pj:t Aaro Onnelainen ja Juha Onnelainen (LMV)

LÄNSI: Joel Paavilainen, Nestori Laaksonen, Rasmus Lintula (JoKo) Santeri Syrjälä, Vikke Virtanen, Mikke Rämö (HuVe) Antti Lepola, Osku Kuutti, Samuli Leppäniemi (ManseD06)  Oliver Isolauri, Antti Hakala, Niklas Kilpi (LaJy)

Pj:t Mikko Moisander ja Teemu Huhtanen (HuVe)

 

D-TYTÖT KILPASARJA

ITÄ: Sara Koivikko, Hertta Härkönen, Erica Niemi, Reea Toikka (HP) Annika Utriainen, Nanna Saarinen, Saara Vertanen, Janina Nieminen (Puhti) Charlotta Höglund, Neea Nuikka, Noora Turtiainen, Saga Witik (Roihu)

Pj:t Mikko Saarinen ja  Antti Myyrä (Puhti)

 

LÄNSI:Ella Korkkinen, Siiri Laine, Milla Vainikainen, Sinna Eskola (Tahko) Veera Välitalo, Lotta Kylä-Uuppo, Meea Uusitalo, Pami Aavila (LP) Julia Härmä, Siiri Kulmala, Aino Lepola,Oona Vuorinen ( Manse)

Pj:t Heidi Härmä ja Maija Lepola (Manse PP)

 

D-TYTÖT PELISARJA

ITÄ: Ronja Korhonen, Sointu Fabritius, Helmi Koskinen (Roihu) Elna Alanen, Lena Lärka, Iida Virta (Espoo,) Emilia Harainen, Iida Ulkoniemi, Hanna Sipilä (Tahko) Johanna Ylöstalo, Iiris Koliseva, Emma Enckell (Jana)

Pj:t Alisa Parisaari ja Ainoliina Riikinsaari (Espoo)

 

LÄNSI: Aino Mäntyvaara, Minttu Salmi, Aada Korjula (JoKo) Lydia Eskola, Laura Musku, Saaga Rouhiainen (PöU,) Ella Helenius, Elli Nurmi, Ella Pusala (MyVe) Saara Seppälä, Emmi Lehtiranta, Marjaana Kuusisto (ViPa)

Pj:t Annukka Aittala ja Susanna Simola (PöU)